בניית אקווריומים
FacebookGoogle+TwitterYoutube
דף הבית >> אקווריומים >> מאמרים על אקווריום ודגים >> אלמוגים מלאכותיים

אלמוגים מלאכותיים

אלמוגים מלאכותיים או אלמוגים טבעיים, מה יותר כדאי ומדוע?

בחודשים האחרונים (2014) חדרו לשוק אלמוגים מלאכותיים הנראים בדיוק כמו אלמוגים טבעיים. הם יפים, צבעוניים והכי חשוב: הם בהישג יד. בעוד שלאלמוגים טבעיים לוקח חודשים להתפתח, לגדול ולפתח צבעים יפים הרי שאלמוגים מלאכותיים מדלגים על כל השלבים.
עד לא מזמן התפיסה הרווחת אצל בעלי האקווריומים המלוחים היתה: אקווריום אמור לחקות את הטבע עד כמה שאפשר, כי כך הדגים יהיו בריאים יותר והאקווריום יראה טוב יותר וזה נכון, עד שמגיעים לדקורציה, שם הכללים משתנים.

בעבר אקווריום מסוג ריף (דגים ואלמוגים חיים) היה מושך את העין בשל צבעיו המרהיבים שהתקבלו מהאלמוגים והדגים.
אלמוגים חיים באקווריום ריף
לעומתו, אקווריום מלוחים מסוג מרינה (מסלעה ודגים בלבד) היה מסתפק במסלעה גדולה ודגים בלבד כמתואר בתמונה
מסלעה ודגים באקווריום מרינה
אקווריום ריף ידוע כדובדבן שבקצפת האקווריומים, בעיקר בשל צבעוניותם ותנועתם המרתקת של האלמוגים השונים. אם כך, מדוע יש כאלו המוותרים על הצבעוניות היפיפייה של אקווריומי ריף ומעדיפים לבנות אקווריום מסוג מרינה?
לשאלה זו קיימות 2 תשובות עיקריות:
אקווריום מסוג ריף מצריך הרבה אנרגיה וזמן לטיפולים ומעקבים אחר הרכב המים
אקווריום מסוג ריף עולה הרבה יותר מאקווריום מסוג מרינה מכיוון שהוא צורך ציוד נוסף כמו: מקרר לקירור המים במי הקיץ החמים, תאורה חזקה ואיכותית יותר, קלציום ריאטור להוספת סידן לאלמוגים ומערכת CO2 לפירוק הקלציום ולספיגה מירבית לאלמוגים. כל התוספות הנ"ל מעלות משמעותית את המחיר הסופי של אקווריום ריף.

בזמן האחרון נבנים הרבה אקווריומים מסוג מרינה שנראים בדיוק כמו ריף אבל אינם צורכים השקעת כסף וזמן נוספים. כיצד זה קורה?

אלמוגים מלאכותיים בעולם המלוחים

עם התפתחות תעשיית הפלסטיקה בעולם, נוצרו חומרים חדישים ועמידים למליחות. מחומרים אלו יוצרים: אלמוגים מלאכותיים, סלעים ושורשים מלאכותיים הנראים לעין אמיתיים וטבעיים.
אחת החברות המייצרת אלמוגים מלאכותיים וידועה בזכות תוכניותיה בנשיונל גאוגרפיק "מלכי האקווריום" היא living color, חברה זו מייצרת אקווריומים מלוחים איכותיים ביותר בעיצוב אלמוגים מלאכותיים.
מרינה עם אלמוגים מלאכותיים של color living
בעזרת טכנולוגיה חדשה אקווריומי מרינה נראים כמעט לגמרי כמו אקווריומי ריף (אקווריום עם דגים ואלמוגים) לאקווריום מרינה (אקווריום עם דגים ומסלעה בלבד).
טכנולוגיה זו מאפשרת לכם ליהנות מאקווריום בעל מראה ריף מבלי להוציא אנרגיה וזמן רב בטיפולים רבים ומעקבים תכופים. פרמטר חשוב נוסף הוא החיסכון בכסף רב שעולה ציוד נלווה ואלמוגים אמיתיים באקווריום ריף .

בניית אקווריום עם אלמוגים מלאכותיים מונעת קטיפתם של אלמוגים טבעיים ושומרת על הריף הטבעי באוקיינוסים, עם זאת קיימים בשוק אלמוגים הגדלים בשבי במיוחד עבור אקווריומים גדילת אלמוגים בשבי בתנאים אופטימליים מזרזת את גדילתם עד פי 3 מזו אשר בטבע.

היתרונות הרבים לשימוש באלמוגים מלאכותיים גורמים לעוד ועוד חובבי אקווריומים לעצב את המרינה שלהם עם אלמוגים מלאכותיים ולקבל מראה של ריף.

כך נראה אקווריום מרינה שבנינו עם אלמוגים מלאכותיים:
אקווריום מרינה מעוצב עם אלמוגים מלאכותיים
בעלי אקווריומים מסוג ריף משלבים בין האלמוגים הטבעיים גם אלמוגים מלאכותיים לתוספת צבע באקווריום בעיקר במקרים של אלמוגים טבעיים צעירים שזה עתה החלו לגדול ועדיין אין בהם את הצבע החזק שיקבלו בבגרותם וגם כגיבוי לאלמוגים טבעיים שלפעמים מתים ונותרים ללא צבע כלל.

אלמוגים מלאכותיים באקווריום מים מתוקים

מיד עם כניסתם של האלמוגים המלאכותיים התחלנו לקבל בקשות מלקוחות לבנות עבורם אקווריום מים מתוקים עם דקורציה משולבת אלמוגים מלאכותיים. אמנם, שילוב שכזה לא קיים בטבע אך תראו כמה יפה זה נראה.

בתמונה, אקווריום מים מתוקים שבנינו ללקוח מעוצב עם אלמוגים מלאכותיים וצמחיית משי.
אקווריום מתוקים מעוצב עם אלמוגים מלאכותיים
אנו בסנדל אקווריומים שמנו למטרה להקים אקווריומים מבלי לפגוע במחזור החיים של הדגה בטבע!
לשאלות, התייעצות והזמנות נשמח לענות בטל' 03-5594510, או השאירו הודעה בתיבת צור קשר ונחזור אליכם בתוך יממת עסקית אחת

אלמוגים מלאכותיים - גלריית תמונות

לחצו על התמונה להגדלתה ולאחר מכן לחצו על החץ העליון מצד שמאל לדפדוף בין התמונות.

במפעלנו קיים מבחר גדול של אלמוגים מלאכותיים
נשמח לענות לכל שאלה בטל' 03-5594510 
או השאירו הודעה ואנו נחזור בתוך 24 שעות
אלמוגים מלאכותיים לאקווריום